پاییز هستمت چگونه گذشت؟!

یک- یکشنبه ۲۶ مهر ماه ۹۴ بخشی (حدود ۶۰ درصد) از درهای جمع‌آوری شده از پایگاه‌های استان تهران و یکی دو پایگاه شهرستان (مثل رشت، کرمان، سمنان و ساوه) به کارخانه ایزوگام دلیجان اصفهان فروخته شدند. حجم‌ درهای فروخته شده معادل ۱۱۰۰ کیلو بود که به قیمت کیلویی ۱۳۰۰ تومان فروخته شدند.

دوشنبه ۱۱ آبان ۹۴ پول حاصل از فروش درها که معادل یک میلیون و چهارصد و سی هزار تومان بود بدست ما رسید. از این مبلغ ۶۰هزار تومان پول گونی‌هایی که جهت ریختن و آماده‌سازی درها خریده شده بود کسر شد. از ۱۲ آبان پروسه شناسایی دو شخص از جامعه معلولان عزیز که توان مالی مناسب جهت تهیه ویلچر را نداشتن با همکاری و کمک مجتمع توان‌بخشی معلولین رعد آغاز شد. مبلغ یک میلیون و سیصد و شصت هزار تومان (به این دلیل که عملیات بانکی اجازه انتقال تمام مبلغ رو نمی‌داد) به حساب موسسه رعد انتقال یافت.

شنبه ۳۰ آبان ۹۴ دو نفر از استان‌های تهران و کرمانشاه جهت تحویل گرفتن ویلچر مشخص شدند.

خرید ویلچر مناسب برای این عزیزان و تحویل ویلچر تماما توسط موسسه رعد صورت می‌گیرد.

چرا دیر شد؟

به چند دلیل؛ نخست انبار اصلی ما در حال حاضر در شهر تهران است و در زمان فروش سری اول درها ما تنها یک عضو ساکن تهران داشتیم. در نتیجه مسئولیت اصلی آماده‌سازی درها برای فروش تنها بر دوش یک نفر بود.

دوم در این مرحله یعنی فروش درها، دریافت مبلغ، شناسایی افراد، خرید ویلچر مناسب، تنها نقش و حضور هستمت کافی نیست بلکه عوامل دیگه‌ای مثل خریدار درها و موسسه رعد هم نقش دارند و در این‌جا تنها پیگیری امور از دست ما برمیاد.

به دلایل مختلف مثل مشغله خریدار ۱۵ روز بعد از فروش درها پول به دست ما رسید و مجددا به دلیل برنامه‌ها و مشغله‌های موسسه رعد دو هفته بعد از تماس اولیه ما جهت شناسایی افراد، دو نفر به ما معرفی شدند.

بابت تاخیرها واقعا متاسفیم اما تا حد زیادی از دست ما خارج بود و ما هم مثل شما جز صبر کردن و البته پیگیری مدام کاری از دست‌مون برنمی‌اومد.
رسید فروش درها هم با وجود تماس‌های مکرر و قول خریدار محترم مبنی بر فکس کردن رسید به دست ما نرسیده. هر زمان رسید به دست ما برسه منتشرش می‌کنیم. جزییات قابل انتشار افراد دریافت‌کننده ویلچر هم هنوز به دست ما نرسیده. در این مورد هم مثل رسید هر زمان که دریافت‌شون کنیم منتشر می‌کنیم.

دوم- ما تصمیم داشتیم مراسمی جهت رونمایی از ویلچرها، دست‌کم یکی از ویلچرها در تهران داشته باشیم تا هم تمام شهروندان عزیزی که به ما اعتماد کردن و از راه‌های مختلف مثل جمع‌آوری درهای پلاستیکی، تبلیغ برای ما، پایگاه شدن، تشویق و دلگرم کردن ما و…در کنار هستمت حضور داشتن نتیجه زحمت‌های خودشون رو ببینن و هم کسانی که با تردید به فعالیت ما نگاه می‌کنن از این طریق بتونن به ما اعتماد کنن.
در حال حاضر شرایط برگزاری این مراسم نامشخصه. در مدتی که گذشت به دلیل ماه‌های محرم و صفر امکان رزرو سالن وجود نداشت. امیدواریم به زودی موانع برطرف بشن.

هر زمان که شرایط برگزاری مهیا بشه از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
سه- ما همیشه گفتیم که بخش مکان‌های تحویل سایت یا همون پایگاه‌های ما مدام در حال به روز شدن و تغییره. بعضی مکان‌هایی که قبلا پایگاه بودن دیگه پایگاه نیستن و از اون طرف پایگاه‌های جدیدی اضافه شدن. بنابراین لطفا قبل از تحویل درها به پایگاه‌ها سایت رو چک کنید تا از پایگاه بودن اون مکان اطمینان حاصل کنید.

متاسفانه در مواردی مکان‌هایی پایگاه بودن اما تحویل نگرفتن. در واقع بدون اطلاع به ما همکاری‌شون رو قطع کردن. ضمن عذرخواهی مجدد از شهروندانی که مراجعه کرده بودن اما ازشون تحویل نگرفتن، باید بگیم که ما تمام تلاش‌مون رو می‌کنیم ضریب چنین خطاهایی رو به صفر برسونیم.
چهار- حدود نه ماه از فعالیت هستمت می‌گذره. در این مدت ما نه کمک مالی از شخص یا سازمانی دریافت کردیم و نه هیچ‌گونه حمایت غیر نقدی. در تمام این ماه‌ها شما از سراسر ایران، کرمان، بندرعباس، گیلان، تهران، کردستان و… تنها حامیان ما بودید. و این نقطه قوت کار ماست. چیزی که ما بهش مفتخر هستیم.

برای ادامه مسیر و متوقف نشدن کار ما نیاز به مکان‌هایی به عنوان انبار داریم. در حال حاضر در تهران و شهریار انبار داریم که انبار تهران موقته. در تلاش هستیم در جنوب غرب کشور هم انبار داشته باشیم. این انبارها کافی نیستن و ما در شهرهایی که پایگاه زیاد داریم مثل شیراز، اصفهان، کرج نیاز به انبار داریم. علاوه بر انبار نیاز به وسیله‌ای جهت حمل و نقل درها هم داریم.

در این زمینه‌ها ما به کمک و مشارکت شما نیاز داریم. امیدواریم یاری‌مون کنید. از طریق صفحه تماس با ما و همین‌طور شبکه‌های اجتماعی می‌تونید با ما تماس بگیرید.

ممنون بابت کمک‌هاتون، صبر و حوصله‌تون و حضورتون.

الان دو انسان دیگه رو بدون جابجایی حتا اندک پولی، صرفا با بازیافت پلاستیک تونستیم خوش‌حال کنیم، ما و شما با هم. قطعا پلاستیک کم‌تر، محیط زیست شادتر.
بیایید ادامه بدیم. با ما هستید.

Comments are closed.