یک تکذیب مهم!

تکذیب

در چند روز اخیر پیامی در شبکه وایبر منتشر شده و از شهروندان خواسته شده است اقدام کنند به جمع‌آوری درهای پلاستیکی جهت تحویل به موسسه محک و گرفتن یک صندلی چرخ‌دار در مقابل ۳۰۰ عدد در پلاستیکی.
تا روز پنج‌شنبه، هفت خرداد ماه این پیام از طرف انجمن خیریه اهسا در شهر کرج منتشر می‌شد و سایت این انجمن به آدرس http://www.ehsacharity.ir در انتهای پیام داده شده بود. البته سایت در این انجمن در دسترس نیست.
از اواخر روز پنج‌شنبه کامنت‌ها و ایمیل‌های فراوانی دریافت کردیم در مورد این پیام که از ما می‌پرسیدن چرا ۳۰۰ در؟ کجا می‌توانیم صندلی‌های چرخ‌دار را تحویل بگیریم؟ چطور می‌توانیم جهت به بیماران سرطانی کمک کنیم؟
در روز جمعه برای رفع ابهامات و سوتفاهم ایجاد شده پستی در شبکه‌های اجتماعی هستمت منتشر کردیم و ضمن توضیح جریان و ارائه لینک‌هایی از جمله لینک سایت محک هرگونه ارتباط گروه هستمت با این پیام را تکذیب نمودیم.
متاسفانه متوجه شدیم همچنان این پیام دست به دست می‌شود و علاوه براین به جای سایت انجمن اهسا سایت گروه هستمت داده شده است و از هستمت به عنوان گروهی که درهای شهروندان را تحویل موسسه محک می‌دهد نام برده شده است.
بنابراین لازم می‌دانیم یک بار دیگر توضیح دهیم که گروه هستمت از پانزده فروردین ۹۴ شروع به فعالیت نموده است و ما قبل از اعلان عمومی فعالیت‌ها با خانم سپیده جلالی که مبدع این حرکت در شهر تبریز هستند تماس گرفتیم و با توجه به حفظ حقوق معنوی ایشان کسب اجازه نمودیم.
گروه هستمت مستقل از کارزار تبریز است اما هدف یکی است یعنی جمع‌آوری درهای پلاستیکی و فروش ‌آن‌ها به مراکز بازیافت و تهیه‌ی صندلی چرخ‌دار برای معلولین بی‌بضاعت.
گروه هستمت هرگونه ارتباط با پیام منتشر شده در وایبر و یا سایر شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دریافت درها و تحویل آن‌ها به موسسه محک را تکذیب می‌کند.
هستمت مستقل از موسسه محک و هر نهاد دولتی و غیر انتفاعی دیگر مثل انجمن خیریه اهسا است.
هستمت از نهادینه شدن امر بازیافت و توجه به هم‌نوع در جامعه توسط هر گروهی استقبال می‌کند اما با رعایت اصول اخلاقی. ما معتقدیم هدف وسیله را توجیه نمی‌کند.

ضمن پوزش از شهروندان جهت سوتفاهم ایجاد شده هرگونه دخالت هستمت در ایجاد و انتشار این پیام را تکذیب نموده و تکرار می‌کنیم هستمت هیچ ارتباطی به این پیام ندارد.

Comments are closed.